„RAZEM W KLASIE”

Wiemy, jak ważna jest integracja i poczucie bezpieczeństwa wszystkich uczniów i uczennic w szkole, jak istotne jest wsparcie nauczycieli i nauczycielek w tym procesie.
Program „Razem w Klasie” opiera się na kompleksowym wsparciu szkół w pracy z klasami, do których dołączają osoby z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Program skierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski.

1. W ramach tego programu mogliśmy wziąć udział w konkursie grantowym na realizację projektów umożliwiających zmianę i dostosowanie przestrzeni szkolnej, która będzie służyła większej dbałości o dobrostan psychicznych uczniów i uczennic w szkole.

2. Otrzymaliśmy dwa pakiety bezpłatnych, drukowanych materiałów edukacyjnych.

3. Troje nauczycieli brało udział w szkoleniu, na którym dowiedzieliśmy się, jak korzystać z otrzymanych materiałów.

4. Poprowadzone zostały zajęcia, w ramach godzin wychowawczych, z wykorzystaniem w/w materiałów.

5. Poza tym jest możliwość uczestnictwa w szkoleniach dotyczących pracy z uczniami i uczennicami z doświadczeniem uchodźczym, integracji klasy, kompetencji międzykulturowych oraz możliwość udziału w indywidualnych sesjach z trenerami i trenerkami wielokulturowymi, którzy wesprą nauczycieli w pracy.