SZKOLNY FESTYN

Utworzono dnia 30.06.2019

„Słodko jest poszaleć w odpowiednim miejscu”.

Oj, szaleliśmy podczas naszego SZKOLNEGO FESTYNU! Zanim jednak przyjechały dmuchane place zabaw, na których wariowaliśmy do upadłego, braliśmy udział w „Dniu naukowym”, który przygotowali nasi nauczyciele. Była nauka poprzez doświadczenia, ruch i zabawę! Nikt się nie nudził! Język polski połączony został z muzyką, gdyż trzeba było zaśpiewać łamaniec językowy do znanej melodii; plastykę połączono z przyrodą, geografią, ruchem- tutaj należało ułożyć na boisku mandale z darów natury oraz mapę świata z lin; fizykę, chemię i matematykę przeżywaliśmy najbardziej, gdyż niesamowicie podobały nam się wybuchy wulkanów i wiele innych ciekawych doświadczeń.
Również uczniowie klas 0-III doskonale się bawili. Koledzy i koleżanki z klasy III pokazali wszystkim przygotowany przez nich teatrzyk kukiełkowy „O zielonym kapturku”. Później królowały: ruch, taniec, muzyka, zabawa i konkurencje sportowe. Wychowania fizycznego nie zabrakło również w klasach starszych, gdyż to właśnie oni rozegrali między sobą mecze piłki nożnej. W trakcie całego dnia można było skosztować kiełbaski z grilla, zjeść pyszne lody, wafelki i cukiereczki ufundowane przez sponsorów.

Mimo upału bawiliśmy się fantastycznie!
Dziękujemy Sołtysom wsi: Skalmierowice, Szadłowice i Więcławice oraz Rodzicom za pomoc podczas organizacji tego wesołego dnia.

Grudzień 2019