WOŚP

Utworzono dnia 13.01.2020

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to wszystko co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić”.
Jedność, siła, moc, radość, zadowolenie, zaangażowanie, wspólny cel… Moglibyśmy takich oto słów wymieniać jeszcze bardzo dużo podczas pewnej wyjątkowej i niepowtarzalnej niedzieli. TAK! 12.01.2020 roku w naszej małej szadłowickiej szkole WSZYSCY byliśmy jednością, WSZYSCY czuliśmy nieopisaną moc i siłę, WSZYSCY wykonywaliśmy przeróżne zadania z zaangażowaniem, gdyż WSZYSTKIM przyświecał wspólny cel, który niósł wielką radość i zadowolenie. Celem tym było zebranie jak najwięcej pieniędzy podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

To co działo się w szkole od godziny 12.00 trudno ubrać w słowa! Jedno należy przyznać, że zgoda, jedność i wspólny front buduje. A wydarzenia tego dnia były bardzo, ale to bardzo budujące. Z Jurkiem Owsiakiem społeczność szkolna zagrała już 28 raz. I mimo że każdego roku nauczycielom i uczniom towarzyszą obawy dotyczące bardzo trudnej organizacji imprezy, to jednak nikt nie wyobrażał sobie, aby ta niedziela była tylko zwykłą niedzielą. Jeszcze raz podkreślamy słowo WSZYSCY- NAUCZYCIELE, PRACOWNICY, RODZICE, DZIECI, SPONSORZY I GOŚCIE- nie poddali się i w pięknym stylu zagrali z Jurkiem Owsiakiem i WOŚP. Dosłownie 100% uczniów zaangażowało się w występy. Każdy, mimo tremy, wyszedł na scenę i stanął na wysokości zadania, bo ten mały i ten większy uczeń doskonale rozumiał, że występując pomaga. Nikt nie marudził, że trudno, że próby, że nie chce, że się wstydzi. Naprawdę nikt! I tutaj należy się ukłon wszystkim uczniom i nauczycielom. Trzeba przyznać, że szkoła już dawno nie była tak mocno roztańczona, rozśpiewana i rozbawiona. Dodatkowo, ilość ciast, które zostały przyniesione przez ludzi dobrej woli była wręcz zdumiewająca. A placuszki, musimy przyznać, były nie tylko pyszne, ale i piękne. Palce lizać! W tym miejscu brawo i jeszcze raz brawo dla RODZICÓW! Gorące podziękowania należą się również sponsorom. Ich gest spowodował, że można było przygotować mnóstwo losów oraz gadżetów na licytacje. A jeżeli już mowa o licytacjach, to tutaj musimy się na moment zatrzymać, bo to co się działo chwyta za serce i przywraca wiarę w ludzi! Ludzi, dla których nie pieniądz, a dobro drugiego człowieka jest ważniejsze. Licytacja za licytacją po prostu sunęła! Dodatkowo emocje jakie temu towarzyszyły, były nie do opisania. Radość, zadowolenie i szczęście!
No i już na sam koniec należy ogłosić, że dzięki zorganizowanej akcji, która miała miejsce 12.01.2020r. podczas 28.finału WOŚP udało się zebrać 9060,06zł i tym samym pobić zeszłoroczny rekord!
Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękujemy i do zobaczenia za rok!

WOŚP

Utworzono dnia 13.01.2020, 19:25